Підгодівля мисливських тварин взимку

 

З настанням холодів та снігопадів суттєво ускладнюється виживання диких тварин у природному середовищі. З метою збереження біорізноманіття є  підтримка диких тварин у зимовий період шляхом викладення кормів в мисливських угіддях. У зв’язку з цим, користувачі мисливських угідь Житомирської області щорічно проводяться біотехнічні заходи щодо збереження фауни.

Підгодівля звірів взимку - важливий захід, адже тварини, які мешкають в лісі, потребують не тільки природних кормів, а й мінеральних солей, що необхідні для розвитку стійкої популяції.

Звичайно, підгодівлю диких тварин проводять не круглий рік, а лише в період відсутності або обмеженої доступності кормів в місцях перебування мисливської фауни: зимовий період; час відгодівлі молодняку, коли дорослим тваринам необхідно отримувати більшу кількість кормів; час повені та інших стихійних лих, коли звірі та птахи нерідко позбавлені не тільки можливості добування кормів, а й своїх сховищ.

Тривалість сезону підгодівлі тварин, а також початок і закінчення його, визначається у залежності від конкретних кліматичних умов.

Проводячи постійний моніторинг та облік мисливських тварин на території мисливських угідь, виявлено, що чисельність популяцій лося, оленя благородного, косулі, зайця-русака, куниці лісової,  стабільна та має тенденцію до збільшення.

Нажаль, війна росії проти України внесла свої корективи у буття диких тварин та діяльність мисливських господарств. Так, у час війни, на території області користувачі мисливських угідь північної частини не мають можливості в повному обсязі виконувати свої обов’язки по догляду за тваринним світом, зокрема у питанні підгодівлі диких тварин.